לפני כארבע שנים, פנו אלי מהוצאת ספרים באנגליה, עבור כתיבת ספר בנושא Wireshark, וכשנה אחרי הוצאתי את הספר Network Analysis Using Wireshark, שקיבל תגובות מצויינות ומסתבר שגם נמכר לא רע. לינק לספר: 

בספר מוסבר צעד אחרי צעד, איך לאתר תקלות ברשתות תקשורת, החל מהנושאים הפשוטים של "רשת שעובדת לאט", דרך בעיות אפליקטיביות שניתן לאתר באמצעות התוכנה, למשל בעיות HTTP, תקלות ב- DNS, בעיות ברשתות אלחוטיות וגם איתור בעיות אבטחת מידע שניתן לאתר דרך הרשת.

בגרסה הראשונה של הספר הוצאת הספרים הגבילה אותי לארבע מאות עמודים, חשבתי שמספיק, ויצאו ארבע מאות וחמישים. בגירסה הבאה שיוצאת על Wireshark version 2, יגיע לבערך פי שניים מזה, עם דגש מאוד חזק על נושאי ביצועים ברשת, כולל ברשתות סלולאריות, אבטחת מידע, וגם פרוטוקולים שלא היה לי מקום להכניס בספר הראשון.

כל פעם אני מופתע מחדש כמה מידע יש בתחום. מדהים!

מה שגם אהבתי בגישה של הוצאת הספרים זה הגישה של “Cookbook”, שבנוי בצורה של מה לעשות, איך לעשות ובסוף גם איך זה עובד.  לינק לספר:

ככה למשל אם הסברתי צעד אחרי צעד מה לעשות במקרה של "רשת עובדת לאט", אז אחרי זה אני גם מסביר איך עובד TCP, מה זה התופעות השונות שרואים ב- Expert System וממה נובעת כל אחת, עם כניסה לעומק של הפרוטוקולים. כיף.

לינק לספר בגרסה הסינית:

שתי הגרסאות, הראשונה מדצמבר 2013 והשנייה תצא לקראת סוף השנה, מופיעות ב:

https://www.packtpub.com/books/info/authors/yoram-orzach